REKLAMA
Znaleziono 3939 wyników
Powstaje Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowegoartykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Kolej Aglomeracyjna Zagłębia Miedziowego
Władze województwa dolnośląskiego oraz gmin zagłębia miedziowego podpisały w czwartek 14 kwietnia 2022 r. umowę na opracowanie dokumentacji dla Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. Dzięki inwestycjom infrastrukturalnym na terenie Legnicko-Głogowskiego Obszaru Miedziowego w ciągu najbliższych lat uda się zoptymalizować istniejący układ komunikacji kolejowej. W spotkaniu uczestniczył Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.
12 mln zł na dolnośląskie zabytkiartykuł
Pokaż artykuł
12 mln zł na dolnośląskie zabytki
Samorząd Województwa Dolnośląskiego prowadzi nabór wniosków o dotacje na prace przy zabytkach. W puli znalazło się 12 mln zł, czyli o 20 procent więcej niż w ubiegłym roku. O wsparcie mogą ubiegać się zarówno samorządy, organizacje pozarządowe, jak i prywatni właściciele obiektów wpisanych do rejestru zabytków.
Nowe FLIRTY w Kolejach Mazowieckichartykuł
Pokaż artykuł
Nowe FLIRTY w Kolejach Mazowieckich
Tabor Kolei Mazowieckich wzbogaci się o 14 nowoczesnych FLIRTÓW. Podpisana została umowa na dostawę pociągów, które wyprodukuje firma Stadler. Pierwsze jednostki wyjadą na mazowieckie tory za dwa lata.
Koleje Dolnośląskie kupią kolejne 10 pociągów Elf2 od PESA Bydgoszcz [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupią kolejne 10 pociągów Elf2 od PESA Bydgoszcz [FILM]
Dolny Śląsk nie zwalnia tempa w kolejowej rewolucji. Koleje Dolnośląskie kupią kolejne dziesięć pociągów od PESA Bydgoszcz. Po realizacji zamówienia po dolnośląskich torach będzie jeździć aż 55 Elfów. KD dysponują największą w kraju flotą tych pięcioczłonowych zespołów trakcyjnych.
[Wrocław] Ruszyła pilotażowa linia kolei miejskiej. Przez pierwszy tydzień można jeździć za darmoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Ruszyła pilotażowa linia kolei miejskiej. Przez pierwszy tydzień można jeździć za darmo
W poniedziałek 10 kwietnia we Wrocławiu ruszyła pilotażowa linia kolei miejskiej, dzięki której mies...
Ratusz Marszałkowskiinwestycja
Pokaż inwestycję
Ratusz Marszałkowski
Kraków, Śródmieście
Wspólne działania na rzecz powrotu kolei na trasie Chocianów – Przemków – Głogówartykuł
Pokaż artykuł
Wspólne działania na rzecz powrotu kolei na trasie Chocianów – Przemków – Głogów
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Gminą Niegosławice oraz Ministerstwem Infrastruktury list intencyjny w sprawie wyrażenia woli współpracy przy podejmowaniu działań na rzecz przywrócenia pasażerskich połączeń na trasie Chocianów – Przemków – Głogów. Dla mieszkańców powstaje możliwość lepszego dostępu do kolei i tym samym likwidacji wykluczenia komunikacyjnego w powiecie polkowickim.
[Wrocław] Poszpitalne budynki przy Bujwida pójdą do rozbiórki?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Poszpitalne budynki przy Bujwida pójdą do rozbiórki?
W poniedziałek 10 kwietnia złożono wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków przy ulicy Bujwida 44-...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Południowa obwodnica Ostrołęki
Ostrołęka
Wrocław: Samorząd województwa ogłosił przetarg na budowę nowego szpitala za 560 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Samorząd województwa ogłosił przetarg na budowę nowego szpitala za 560 mln zł
Samorząd województwa dolnośląskiego ogłosił przetarg na budowę nowego szpitala o profilu onkologiczn...
Miliony na odbudowę dwóch kolejnych linii kolejowych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Miliony na odbudowę dwóch kolejnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku
Samorząd województwa dolnośląskiego przyspiesza odbudowę regionalnych połączeń kolejowych. Podczas konferencji prasowej podpisano dziś dwie ważne umowy: na rozpoczęcie prac przygotowawczych na linii kolejowej nr 312 Nowy Kościół – Wojcieszów oraz na rewitalizację linii nr 284 Lwówek Śląski – Jerzmanice-Zdrój. To kolejne kroki w programie odbudowy nieczynnych tras kolejowych, który ma przywrócić transport szynowy do miejsc od lat wykluczonych komunikacyjnie.
Pociągi Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych pojawią się na trasie Wrocław - Oborniki Śląskie - Korzeńskoartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych pojawią się na trasie Wrocław - Oborniki Śląskie - Korzeńsko
Samorząd województwa dolnośląskiego we wtorek, 23 sierpnia podpisał z gminą Oborniki Śląskie porozumienie określające zasady współpracy obu samorządów przy organizowaniu kolei aglomeracyjnej. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim pewność utrzymania dotychczasowej atrakcyjnej oferty przewozowej w najbliższych latach.
Po 25 latach kolej powraca do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach kolej powraca do Karpacza [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego skutecznie walczy z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie rewitalizując nieczynne linie kolejowe. Jedną z najważniejszych obecnie realizowanych inwestycji jest rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza. Na ten pociąg turyści I mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej czekają od 25 lat. Ostatni pociąg do Karpacza dojechał w 2000 roku.
[śląskie] Małopolska - Śląskie: silni partnerzy w Europieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Małopolska - Śląskie: silni partnerzy w Europie
O wizji rozwoju makroregionu Polska Południowa rozmawiali w Oświęcimiu parlamentarzyści, samorządowc...
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk – rekordowy budżet województwa na 2023 rok. Będzie dużo inwestycji
Jaki będzie rok 2023 dla Dolnego Śląska? Z pewnością rekordowy – budżet województwa w wysokości 2 miliardów 274 milionów złotych oraz brak deficytu oznacza dla mieszkańców regionu wiele nowych inwestycji i dalszy dynamiczny rozwój gospodarczy całego regionu. Najwięcej pieniędzy samorząd województwa przeznaczy na transport, ochronę zdrowia i rozwój regionalny.
[śląskie] Komisja sejmikowa ponownie o Stadionie Śląskimartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Komisja sejmikowa ponownie o Stadionie Śląskim
Omówieniu problemów związanych z modernizacją Stadionu Śląskiego i kierunkom działań poświęcone było...
Otworzono oferty w przetargu na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Otworzono oferty w przetargu na budowę nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu
W poniedziałek, 9 stycznia otworzono oferty w przetargu na projekt budowlany i realizację nowego, wielkiego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Wpłynęło łącznie pięć ofert. Po otwarciu kopert okazało się, że najtańsza oferta, to prawie 1,056 miliarda złotych, najdroższa prawie 1,42 miliarda złotych.
Wybrano wykonawcę rewitalizacji linii kolejowej z Mirska do Świeradowa-Zdroju na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę rewitalizacji linii kolejowej z Mirska do Świeradowa-Zdroju na Dolnym Śląsku
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) we Wrocławiu wybrała wykonawcę rewitalizacji linii kolejowej z Mirska do Świeradowa Zdroju – poinformował w piątek, 30 grudnia Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Obecnie trwają już prace na odcinku Gryfów Śląski – Mirsk.
Coraz bliżej powrotu pociągów na linię kolejową nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej powrotu pociągów na linię kolejową nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego
Jest szansa, że już wkrótce powrócą pociągi osobowe na kolejną linię kolejową na terenie Dolnego Śląska. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Wrocław, po 19 latach ruszy modernizacja linii kolejowej nr 322 z Kłodzka, przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego.
Umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności podpisane
Przedstawiciele pięciu dolnośląskich gmin podpisali 24 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności. W bieżącym roku powstanie ich w sumie 17, a w roku 2024 ma powstać kolejnych 13. Sygnatariuszami podpisanych w tym dniu umów są gminy Jaworzyna Śląska, Sobótka, Lubań, Strzegom oraz Milicz.
REKLAMA